Нови Сад Остали спортови

Рукометаши Војводине победом против Алкалоида изборили пласман за топ 16 Лиге Европе

Рукометаши Војводине победом над Алкалоидом 34:29, поново су се уписали у странице клупске историје и пласирали се у наредну фазу Лиге Европе.

Изабраници Бориса Ројевића одиграли су зрело и заслужено савладали Македонце. Борбено су стартовали домаћи и јасно ставили до знања Македонцима да ће се лоше провести у Новом Саду.

Гости су били брзоплети у фази напада што им се на почетку није исплатило, али су ипак успевали да одржавају прикључак. Голман Скопљанаца Благојче Трајкоски бравурама на голу спречио је да Војводина брзо стекне осетнију предност.

Разиграли су се црвено-бели и са неколико одбрана Трнавца и лаких голова из контре дошли на плус четири након 20 минута (11:7). Наставила се жустра борба на оба дела терена, а Воша је успешно одржавала предност са којом је и отишла на одмор.

У наставку сусрета Македонци нису мењали тактику, играли су брзо у нападу са свега неколико додавања, а све конце у офанзиви вукао је Марко Митев. Играо се сјајан рукомет у другом полувремену, обе екипе су биле одличне у офанзиви и публика у хали на Сланој бари уживала је у мајсторијама Новосађана и Македонаца.

Чинило се да ће гости да падну и тако допусте домаћима да упишу злата вредне бодове, али то се није десило. Чета Кирила Лазарова играла је храбро и показала је зубе црвено-белима. Ипак, у последњих 15 минута Воша је играла на високом нивоу и предвођена Аиди АзизомБорисом Пуховским и Вукашином Воркапићем дошла је до победе и пласмана у наредну фазу такмичења.