Ostali sportovi

Rukometaši Vojvodine pobedili Partizan za 10. uzastopnu titulu prvaka Srbije

Rukometaši Vojvodine savladali su beogradski Partizan i u drugom meču finala plej-ofa Arkus lige rezultatom  20:28 te tako osvojili novu titulu državnog šampiona.

Iako bez četiri standardna igrača i prvog trenera Novosađani su uspeli da pobede Partizan i po 11. put u istoriji kluba, a 10. uzastopni postanu šampioni Srbije. U prvom meču u Novom Sadu Vojvodina je slavila nakon produžetaka sa 32:28.

Utakmica je počela žustro kao i prvi duel u Novom Sadu. Igralo se na ivici bezobrazluka i sa mnogo želje. U uvodnim minutima bolje su se snašli domaći i konstantno su imali makar gol prednosti. Vojvodina je bila brzopleta u napadu i činilo se da žele što pre da završe akciju iako se nije otvorila dobra pozicija za šut.

Sve konce kod Novosađana je kao po običaju vukao beloruski internacionalac Boris Puhovski. Gosti su bili deficitarni u bekovskoj liniji pa je krilo Darko Milenković bio zamena za povređenog desnog beka levorukog Milana Milića. Kada se činilo da će Beograđani da se odlepe na scenu je stupio specijalista za utakmice sa Partizanom Brankom Tomić koji je razigravao saigrače, ali i sam pretio domaćim čuvarima mreže Mihajlovu i Trnavcu.

Nakon 20. minuta rezultat je bio nerešen 7:7. U redovima Partizana istakao se sjajni levi bek Stefan Petrić koji je u prvih 30 minuta postigao tri gola i bio nerešiva enigma za Frana Lučina. Kao što je bilo i očekivano obe ekipe su se više bazirale na to da prime manje golova, a ne da daju više.

U nastavku susreta Partizan je bio konkretniji i lako postizao golove. Ponovo je bilo mnogo grubih startova, ali je sudijski par pretežno puštao da se igra muški. Na nalete Partizana, Novosađani su silovito odgovorili i zaigrali šampionski.

Granitna odbrana sa Miljanom Pušicom i Miljanom Vukovljakom uspevala je da koliko toliko zaustavi šutere domaćih. Na isteku 48. minuta belo-crveni su imali do tada najveću prednost 16:19. Svestraniji su bili izabranici Dragana Kukića i napadali pođednako dobro sa svih pozicija. Daleko od toga da su se domaći predali, naprotiv, nošeni gromoglasnom podrškom sa tribina smanjili su zaostatak i konstantno bili na samo gol ili dva manje.

Levo krilo crno-belih Mladen Šotić u završnici meča igrao je flaster na srednjem beku Voše Boris Puhovskom i sprečavao ga da doprinese napadu.

Ipak, u finišu susreta domaći nisu imali odgovor na igru Novosađana koji su dugo lomili i na kraju slomili rivala i tako osvojili rekordnu 11. titulu prvaka Srbije.