Početna > Novi Sad

Novi Sad Ostali sportovi

Rukometaši Vojvodine plasirali su se u finale EHF Kupa (FOTO/VIDEO)

Rukometaši Vojvodine plasirali su se u finale EHF Kupa pošto su u revanš utakmici polufinala, pred prepunom Slanom Barom, savladali švedski Alingsos sa 32:24 (15:13).

Nakon prvog susreta Šveđani su imali minimalnu prednost (25:24). Tim RK Vojvodine će se u finalu sastati sa boljim iz duela norveških klubova Runer – Nerbo.

Nastavlja se Vošina evropska bajka. Srpski šampion uspeo je, u prepunoj dvorani SC Slana Bara, pred skoro 2.000 gledalaca, da savlada švedski Alingsos sa ubedljivih 32:24, a ukupnom razlikom, računajući prvi susret, sa 7 golova prednosti prođe u finale.

Fantastičan početak i vođstvo od 6:2 kada je Vasić tri gola postigao iz tranzicije, a Milić sa bekovskih pozicija. Alingsos je stigao na minus jedan, a na poluvremenu je bilo 15:13 za naš tim. U nastavku fantatična odbrana na čelu sa sjajnim golmanom Lučinom koji je odbranio nekoliko ključnih protivničkih šuteva, uz “dirigovanje” Puhovskog u napadu.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli RK Vojvodina Novi Sad (@rkvojvodina_novisad)

Vojvodina je primila samo 3 gola za 15 minuta i tada je i bila najveća prednost od 24:15. Do kraja susreta Voša je održala vođstvo za konačnu pobedu. Svi su u timu Vojvodine bili su sjajni, a najefikasniji Milić sa 8, Puhovski sa 6, a Vasić i Rogan sa po 5 golova. Dvomeč finala na programu je krajem maja i početkom juna, a Vojvodina će uskoro saznati i ime protivnika: Runer ili Nerbo.

Posebna priča jeste publika. Slana Bara bila je krcata, nijedno prazno mesto, mnogi su morali i da prestoje celu utakmicu. Sjajan ambijent najvernijih navijača grupe Firma koji su priredili i svojevrsnu koreografiju u vidu srpske trobojke za nezapamćenu sliku koja je obišla rukometnu Evropu.