Početna > Novi Sad

Novi Sad Ostali sportovi

Rukometaši Vojvodine otvorili novu sezonu pobedom nad Proleterom

U premijernom susretu Arkus lige, aktuelni šampion,Vojvodina lako je upisala prve bodove protiv zrenjaninskog Proletera. Pobedili su izabranici Borisa Rojevića sa 34:20.

Gosti su uspevali da pariraju Novosađanima samo tokom prvih 10-tak minuta susreta. U igri u kojoj su se napadi na obe strane terena brzo završavali, kvalitet devetostrukog uzastopnog šampiona brzo je došao do izražaja, a odličnu osnovu efikasnoj napadačkoj igri davao je svojim odbranama Fran Lučin.

Raspoloženi Marko Vasić rutinski je u kontrama uvećavao prednost domaćih iz minuta u minut, a treneri Boris Rojević i Gorjan Spahić su već tokom prvog poluvremena podelili minutažu svim igračima.

Stečenu dvocifrenu prednost tokom finiša prvog dela, Novosađani su lako uvećali u drugom poluvremenu, a Zrenjaninci ni u jednom trenutku nisu bili ni blizu jednocifrenog minusa.

U redovima Vojvodine 11 igrača se upisalo u listu strelaca, a najefikasniji su bili Vasić sa 9, odnosno Grozdanić sa 6 golova. Lučin je imao 17 odbrana, dok je u ekipi Proletera, bolji od ostalih bio Miloš Pavlović sa 6 pogodaka.

Utakmica sa Proleterom imala je uvertiru u vidu oproštaja Nemanje Pribaka od dresa šampiona. Iskusni Nišlija karijeru nastavlja u Izraelu, a trener Novosađana, Boris Rojević, najavio je dolazak pojačanja tokom sledeće nedelje.