Нови Сад Остали спортови

Рукометаши Војводине отворили нову сезону победом над Пролетером

У премијерном сусрету Аркус лиге, актуелни шампион,Војводина лако је уписала прве бодове против зрењанинског Пролетера. Победили су изабраници Бориса Ројевића са 34:20.

Гости су успевали да парирају Новосађанима само током првих 10-так минута сусрета. У игри у којој су се напади на обе стране терена брзо завршавали, квалитет деветоструког узастопног шампиона брзо је дошао до изражаја, а одличну основу ефикасној нападачкој игри давао је својим одбранама Фран Лучин.

Расположени Марко Васић рутински је у контрама увећавао предност домаћих из минута у минут, а тренери Борис Ројевић и Горјан Спахић су већ током првог полувремена поделили минутажу свим играчима.

Стечену двоцифрену предност током финиша првог дела, Новосађани су лако увећали у другом полувремену, а Зрењанинци ни у једном тренутку нису били ни близу једноцифреног минуса.

У редовима Војводине 11 играча се уписало у листу стрелаца, а најефикаснији су били Васић са 9, односно Грозданић са 6 голова. Лучин је имао 17 одбрана, док је у екипи Пролетера, бољи од осталих био Милош Павловић са 6 погодака.

Утакмица са Пролетером имала је увертиру у виду опроштаја Немање Прибака од дреса шампиона. Искусни Нишлија каријеру наставља у Израелу, а тренер Новосађана, Борис Ројевић, најавио је долазак појачања током следеће недеље.