Novi Sad Ostali sportovi

Rukometaši Vojvodine osvojili novu titulu i dodali zvezdicu iznad grba!

Rukometaši Vojvodine na dominantan način su i matematički potvrdili devetu uzastopnu, a ukupno 10. titulu šampiona.

Najavljivani derbi 11.kola plej-ofa, između Vojvodine i Radničkog, ni u jednom trenutku nije ličio na duel prvoplasirane i trećeplasirane ekipe u superligi, a konačnih 31:15 u potpunosti pokazuje odnos snaga na terenu u Sportskom centru „Slana bara“.

Gosti iz Kragujevca su bili ravnopravni samo u prvih 10-tak minuta susreta, a onda su usledile njihove brojne greške koje su Novosađani neumoljivo kažnjavali, pre svega preko Rađenovića u kontranapadima.

Ako tome dodamo da je veoma raspoložen na golu bio kapiten novog – starog šampiona, Svetislav Verkić, onda je potpuno jasno što je rezultatski plus za domaće vrtoglavo rastao iz minuta u minut.

Gosti su u potpunosti izgubili motivaciju u nastavku, što je razigrani Aleksa Kljajić iskoristio da postigne 6 golova.

Sa toliko pogodaka meč je završio i mladi Luka Rogan, a epitet najboljeg pojedinca susreta poneo je Svetislav Verkić, koji je na kraju upisao čak 17 odbrana.

Kod gostiju najefikasniji je bio Miloš Barudžić sa 5 golova.

Do kraja plej-ofa rukometne superlige ostala su još 3 kola.

Vojvodina će pokušati da i ove sezone ostvari maksimalnih 14 pobeda u doigravanju, a Partizan, Radnički, Dinamo i Metaloplastika između sebe će se boriti za pozicije dva i tri.