Novi Sad Ostali sportovi

Rukometaši Vojvodine na tragičan način završili takmičenje u Evropi, odluka pala u poslednjoj sekundi (VIDEO)

Rukometaši Vojvodine su pobedili Kadeten na svom terenu 24:21 (11:8) u poslednjem kolu Top 16 faze Lige Evrope, ali je tim Borisa Rojevića završio kao poslednji u grupi i to zbog jednog prestupa.

Trebala je Vojvodini pobeda od četiri gola razlike kako bi prošla dalje u nokaut fazu Lige Evrope, posle sjajne odbrane domaćeg tima imao je crveno-beli tim napad za tih plus četiri, ali je Nemanja Ratković napravio prestup i umesto da uputi šut za pobedu sudija je svirao kraj i poslao Šafhauzen dalje.

Prvo ime meča bio je svakako fantastični Andrej Trnavac sa 18 odbrana, a u napadu je najefikasniji bio Gregor Ocvirk sa šest golova. Luka Rogan je dao pet, Baris Puhovski četiri, a Bojam Rađenović tri. Što se tiče rivala Odin Tor Rikardson je dao šest, a Arijel Pjetrašik sedam golova.

Krenulo je fantastično! Nije mogao Kadeten do gola 14 minuta, fantastični Andrej Trnavac je uspeo da upiše osam odbrana, a čak je i kod prvog gola gostiju imao kontakt sa loptom. Vodila je Vojvodina 7:0, a onda je posle tri uzastopna gola gostiju na oduševljenje publike na „Slanoj bari“ Boris Rojević u 16. minutu sa klupe podigao Jovicu Nikolića i uveo ga prvi put u igru.

Sjajno je zatim povukao Baris Puhovski, sa dva individualna gola povisio na 9:3, a onda je i Mohamed Aziz u poslednjem dodavanju u napadu preko bloka uspeo da postigne pogodak za 10:3. Ipak kada je delovalo da će se nastaviti dobra igra Vojvodine svirana su dva isključenja domaćinu i na poluvreme se otišlo sa samo tri gola prednosti – 11:8.

Dobro je počeo drugi deo igre sa dva pogotka Gregora Ocvirka, zatim i sa isključenjem Đoana Kaneljasa i sedmercem za 15:10. Ipak uspeo je gostujući tim da se vrati u igru, da se drži uglavnom na četiri gola minusa sve do kraja kada je Ocvirk napravi dve greške Prvo je bacio Pjetrašiku loptu u ruke pa promašio sedmerac i došao je Kadeten na 23:21. Iako su „lale“ imale napad za pobedu, na kraju su ispale!

Flensburg je kao prvi u grupi prošao dalje, drugi je Silkeborg, a Kadeten i Vojvodina su sa po četiri boda bili izjednačeni. Imali su i istu gol razliku u međusobnim duelima, ali je Šafhauzen prošao dalje zbog bolje gol razlike ukupno.

Novosadska Stara dama danas slavi rođendan: 110 godina FK Vojvodine