Početna > Novi Sad

Novi Sad Ostali sportovi

Rukometaši Vojvodine lako opravdali ulogu favorita protiv Rudara

Rukometaši Vojvodine lako su opravdali ulogu favorita protiv Rudara iz Kostolca i upisali devetu pobedu u plej-ofu.

Aktuelni šampioni slavili su sa 37:25 i tako su napravili novi korak ka jubilarnoj, desetoj tituli.

Gosti su bili ravnopravni samo tokom prvih 15 minuta susreta na „Slanoj bari“, a onda su mladi igrači šampiona podigli nivo igre i bez većih problema stekli 6 golova viška.

Tunišanin, Ahmed Bedui bio je veoma raspoložen na golu Vojvodine, a Tomić i Kovačević su u serijama pogađali gol Vukovića.

U nastavku je trener Novosađana, Boris Rojević, šansu pružio i iskusnim igračima koji su u potpunosti kontrolisali igru i u finišu susreta stekli dvocifrenu prednost.

Svaku grešku ekipe iz Kostolca, domaći su efikasno kažnjavali kontrama za konačnih +12, a prednjačio je Darko Milenković koji je meč završio sa 8 golova. Po 5 u pobedničkoj ekipi postigli su Kovačević, Tomić i Rogan, dok je najefikasniji na meču bio bek Rudara, Petar Panić sa 9 pogodaka.

Vojvodina trenutno ima 6 bodova više od Partizana i kragujevačkog Radničkog koji u četvrtak gostuje kod Dubočice u Leskovcu.