Ostali sportovi

Rukometaši Vojvodine deklasirali Jugović

Rukometaši Vojvodine ubedljivo su savladali ekipu Jugović iz Kaća u meču 19. kola Arkus lige Srbije rezultatom 48:23.

Meč koji je važio za derbi na papiru, ličio je na igru „mačke i miša“ u SC „Slana Bara“. Rukometaši Vojvodine su dominirali od starta do kraja utakmice i uspeli su da se vrate na pobednički kolosek, nakon poraza u „SEHA“ ligi.

Na početku utakmice obe ekipe su bile dobro raspoložene u napadu i publika na Slanoj bari je uživala u kvalitetnoj utakmici.

Crveno – beli su nakon uvodnih 10 minuta zaigrali agresivnije u odbrani što je brzo urodilo plodom, pa su na polovini prvog poluvremena domaći već imali osetnu prednost (9:3). Ni u nastavku Voša nije spuštala „nogu sa gasa“, te su na poluvremenu imali +16 i nije im bilo teško da održe, pa zatim i povećaju tu prednost do poslednjeg zvižduka.

Trener domaćih Boris Rojević dao je priliku mladim igračima, ali i onima koji su imali manje minuta u proteklom periodu.

Nekadašnji igrač Jugovića, a sada Vojvodine Marko Vasić bio je najefikasniji pojedinac na utakmici. Tridesetčetvorogodišnji igrač koji pokriva poziciju desnog krila imao je sjajno veče i postigao je 15 pogodaka, čak deset u prvom poluvremenu.