Рукометаши Војводине декласирали Југовић

Рукометаши Војводине убедљиво су савладали екипу Југовић из Каћа у мечу 19. кола Аркус лиге Србије резултатом 48:23.

Меч који је важио за дерби на папиру, личио је на игру „мачке и миша“ у СЦ „Слана Бара“. Рукометаши Војводине су доминирали од старта до краја утакмице и успели су да се врате на победнички колосек, након пораза у „SEHA“ лиги.

На почетку утакмице обе екипе су биле добро расположене у нападу и публика на Сланој бари је уживала у квалитетној утакмици.

Црвено – бели су након уводних 10 минута заиграли агресивније у одбрани што је брзо уродило плодом, па су на половини првог полувремена домаћи већ имали осетну предност (9:3). Ни у наставку Воша није спуштала „ногу са гаса“, те су на полувремену имали +16 и није им било тешко да одрже, па затим и повећају ту предност до последњег звиждука.

Тренер домаћих Борис Ројевић дао је прилику младим играчима, али и онима који су имали мање минута у протеклом периоду.

Некадашњи играч Југовића, а сада Војводине Марко Васић био је најефикаснији појединац на утакмици. Тридесетчетворогодишњи играч који покрива позицију десног крила имао је сјајно вече и постигао је 15 погодака, чак десет у првом полувремену.