Početna > Novi Sad

Novi Sad Sport

Rukometaši Vojvodine danas u istorijskom duelu za novosadski rukomet

Rukometaši Vojvodine danas će u 18 časova ponovo odmeriti snage sa slovenačkim Gorenjem iz Velenja u okviru četvrtfinala EHF kupa.

Meč se igra u Sloveniji, a u prvom duelu u Novom Sadu ekipa Vojvodine trijumfovala je sa 31:30. To znači da će danas crveno-beli ponovo tražiti pobedu, ili u najgorem slučaju nerešen rezultat kako bi se plasirali u polufinale kupa.

Plasman u polufinale bio bi istorijski za Vojvodinu i novosadski rukomet, a trener Boris Rojević očekuje težak meč pred gostujućim navijačima.

„Već sam pomenuo pred prvi meč kvalitete protivnika u šta smo se uverili. Gorenje je iskusan tim, prošle godine je u Ligi Evrope eliminisan tek u četvrtfinalu od Benfike, od šampiona. Pobeđivali su velike evropske ekipe. Mi smo u prvoj utakmici nekako opipavali puls u prvih 15 minuta, kao da nismo verovali da možemo da se nosimo sa tako kvalitetnim evropskim protivnikom. Počeli smo naš rukomet da igramo tek nakon toga i tih 45 minuta jeste model za pobedu. Teško je bilo u Novom Sadu, a možemo zamisliti kako će biti u Velenju pred slovenačkom publikom. Idemo na pobedu, za to je potreban od starta dobar početak utakmice i da se držimo plana igre. Pokušaćemo da napravimo veliko iznenađenje da izborimo polufinale EHF Kupa i tada uveren sam pred punim SPENS-om“, rekao je trener Vojvodine Boris Rojević uoči utakmice.

Rukometaši Vojvodine u dosadašnjem delu EHF kupa eliminisali su italijanski Briksen, austrijski Krems i norveški Arendal.