Početna > Novi Sad

Novi Sad Ostali sportovi

Rukometaši Vojvodine bolji od beogradskog Obilića

Rukometaši Vojvodine ostvarili su pobedu u Beogradu protiv Obilića sa 31:22 (13:14) u utakmici 13. kola ARKUS lige.

Iako je Vojvodina bila u zaostatku na poluvremenu sa golom razlike, uspela je da sjajno odigra drugo poluvreme, posebno u odbrani pošto je trener Rojević podsetio u svlačionici svoje igrače na njihove obaveze na terenu.

Samo sedam primljenih golova u nastavku, a dva u poslednjih 12 minuta.

Fantastičan je u tim momentima bio naš specijalista za odbrambene zadatke Vukovljak, kasnije proglašen za najboljeg igrača utakmice. Rađenović i Ocvirk su dali po 6 golova, Milenković, Šotić i Tomić po 4.

Vojvodinu već u sredu (15. decembra) očekuje poslednji meč u prvom delu sezone protiv tima od koga je doživela jedini poraz, Crvene zvezde. Utakmica se igra u SC Slana Bara sa početkom u 17 časova i 30 minuta.

Džudo Liga šampiona: Novosadska “Slavija” osvojila bronzu