Рома Мурињовим искуством освојила Лигу конференција

Фудбалери Роме, освајачи су првог издања Лиге конференција, пошто су у финалу савладали Фејнорд са 1:0.

Утакмица у Тирани била је историјска за премијерно издање новог европског фудбалског такмичења.

Ипак, утакмица у Тирани између Роме и Фејнорда, није донела много тога новог свету фудбала.

Екипа коју са клупе предводи Жозе Морињо можда није играла атрактивнији фудбал, вероватно није била бољи ривал већи део меча, није више времена проводила на противничкој половини, али је екипа коју је са клупе предводи Жозе Морињо победила у финалу и освојила трофеј.

Веома опрезно ушле су обе екипе у меч, што се очекивало за финале.

Узбуђења готово да није било у уводних 30 минута меча, али је за то у 32. утакмица практично била одлучена.

Дуга лопта Манћинија ка Заниолу и велики кикс одбране холандске екипе, довели су до тога да се италијански фудбалер нађе у изгледној позицији и ћушне лопту иза леђа голмана Фејнорда.

Од тог момента, а поготово у другом полувремену, Рома је размишљала искључиво о томе како да сачува своју мрежу и стечену предност.

Фејнорд је у неколико наврата био надомак постизања гола и изједначења, али до тога није дошло.

Голман Патрисио имао је невероватне одбране при покушајима Тила и Маласије, док је у два наврата статива била савезник италијанске екипе.

Рома је имала прилику у 87. минуту да повећа предност, до тога није дошло, али оно најбитније за њих јесте да до гола до краја меча није дошао ни Фејнорд.

Жозе Морињо исписао је нове странице историје фудбала, пошто је постао први фудбалски стручњак који је освојио сва три европска трофеја (Лигу шампиона, Лигу Европе и Лигу конференција).

Португалски стручњак донео је Роми њен први европски трофеј, пошто је тим из Рима претходно поражен у финалима Купа шампиона од Ливерпула 1984. и Купа Уефа 1991. године од Интера.