Бостон надиграо Мајами за вођство у финалу

Кошаркаши Бостона савладали су Мајами са 93:80 на гостовању у петој утакмици и повели са 3:2 у финалној серији Источне конференције. Тим је до победе предводио тандем Џејлена Брауна и Џејсона Тејтума који су били и најефикаснији играчи меча.

Тим Бостона је успео да после два вођства Мајамија у финалној серији начини преокрет и дође на корак од великог НБА финала.

Бостон није најбољи почео утакмицу на гостовању и Мајами је добио прве две четвртине и на полувремену имао предност, па се учинило да ће доћи и до трећег вођства у серији.

Ипак у трећој четвртини прорадио је Бостонов тандем Брауна и Тејтума и успевају да начине резултатски преокрет и начине двоцифрену разлику.

У тиму домаћина је био очигледан изостанак Тајлера Хироа, остатак екипе синоћ никако није хтео шут из игре, а у другом делу меча прорадио је тандем Брауна и Тејтума који су завршили меч као најефикаснији играчи.

Браун је меч завршио са 25 постигнутих поена, док је Тејтум имао двоструки двоцифрен учинак од 22 поена уз 12 скокова и девет асистенција. Ал Хорфорд је додао 16 поена, док је два мање убацио Вајт.

У тиму Мајамија Бем Адебајо је био најефикаснији са 18 поена, Винсент је постигао три мање, а Батлер је убацио 13 поена, али је то све било недовољно да се у другом полувремену заустави засположени тим Бостона.