Rodri u nadoknadi kompletirao preokret Sitija u Londonu

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Arsenal u Londonu sa 2:1 u prvom meču 21. kola Premijer lige.
rodri

Prvi ovogodišnji meč Premijer lige doneo je dosta uzbuđenja. Arsenal je bio bolji, ipak u nastavku došlo je do promene situacije, nekoliko grešaka Arsenala koriste igrači Sitija, uspevaju da izjednače. Potom je Arsenal ostao sa igračem manje, Gabrijel je zaradio isključenje. Brojčanu prednost na terenu Siti je iskoristio u trećoj minuti nadoknade i stigao do pobede.

Odličnu igru u prvom poluvremenu Arsenal je krunisao u 31. minutu. Odličan prodor Terneja, koji je po levoj strani ušao u kazneni prostor, po zemlji je uposlio Saku, a ovaj preciznim udarcem šalje loptu u mrežu.

Siti je u nastavku krenuo nešto agresivnije ka golu domaćina. Do izjednačenja stigao je u 57. minutu sa bele tačke. Džaka je skrivio jedanaesterac. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Marez.

Samo dva minuta kasnije Arsenal je ostao bez Gabrijela koji je u dva minuta zaradi dva žuta kartona i morao je ranije da napusti teren.

Nekoliko uzbuđenja u nastavku, Siti je dominirao, a Arsenal je svoju šansu tražio iz kontranapada. Stvoreno je nekoliko lepih prilika pred oba gola.

Siti je do kompletnog preokreta stigao u trećoj minutu nadoknade. De Brujne je uputio centartšut nakon udarca Laporte, lopta se odbila do Rodrija koji se odlično snašao između dva odbrambena igrača i poslao loptu u gol.

Ko je postigao najbolji gol 2021. godine? (VIDEO)