River bolji od Boke u „Superklasiku“

Fudbaleri Rivera savladali su na „Monumentalu“ Boku rezultatom 2:1 u okviru „Superklasiko“ derbija argentinskog fudbala.

Zvezda večeri bio je 21-godišnji Hulijan Alvares koji je postigao oba gola svog tima.

Naročito efektan je bio prvi.

Što se tiče meča sa Bokom, River je sve vreme imao apsolutnu kontrolu čemu svedoči i posed lopte od 69 odsto, koji je tokom utakmice retko padao ispod brojke od 70.

Na to je uticalo i rano isključenje Markosa Roha. Bivši defanzivac Mančester Junajteda koji je za minut dobio dva žuta, te napustio igru već u 16-om.

Boka gotovo do kraja meča nije uspela da uputi niti jedan udarac u okvir gola. Tada je Karlos Zambrano, u četvrtom minutu nadoknade, postigao utešan pogodak.

Kada govorimo o stanju na tabeli, River je trenutno prvi sa 30 bodova, dok se Boka muči i nalazi se na devetoj poziciji sa upravo toliko manje bodova od rivala.