Ривер бољи од Боке у „Суперкласику“

Фудбалери Ривера савладали су на „Монументалу“ Боку резултатом 2:1 у оквиру „Суперкласико“ дербија аргентинског фудбала.

Звезда вечери био је 21-годишњи Хулијан Алварес који је постигао оба гола свог тима.

Нарочито ефектан је био први.

Што се тиче меча са Боком, Ривер је све време имао апсолутну контролу чему сведочи и посед лопте од 69 одсто, који је током утакмице ретко падао испод бројке од 70.

На то је утицало и рано искључење Маркоса Роха. Бивши дефанзивац Манчестер Јунајтеда који је за минут добио два жута, те напустио игру већ у 16-ом.

Бока готово до краја меча није успела да упути нити један ударац у оквир гола. Тада је Карлос Замбрано, у четвртом минуту надокнаде, постигао утешан погодак.

Када говоримо о стању на табели, Ривер је тренутно први са 30 бодова, док се Бока мучи и налази се на деветој позицији са управо толико мање бодова од ривала.