Ревија промашаја Левандовског у победи Барселоне

Фудбалери Барселоне победили су екипу Њујорк Ред Булса са 2:0 (1:0) у пријатељском мечу у Њу Џерсију.

Каталонци су пред 24.000 гледалаца показали да се налазе у солидној форми пред почетак сезоне, а навијачи су имали прилику и да виде појачање, нападача Роберта Левандовског.

Пољак је имао сијасет добрих прилика које није искористио, право је чудо како није успео да се упише у стрелце.

У 17. минуту је покушао ударцем главом, а три минута касније после соло акције, шутирао је преко гола.

Голман Њујорка је успео да му уђе у шут у 24. минуту када су сви очекивали гол, да би још једном у 53. минуту, врхом прстио спречио да лопта уђе у гол после ударца пољског нападача.

Левандовски је у 58. минуту покушао из волеја са десетак метара, али је и тај ударац голман зауставио.

Барселона је повела у 40. минуту преко Дембелеа на пас Рафиње, Усман је оштрим ударцем из близине погодио десни доњи угао.

Све је решено три минута пре краја, када је Мемфис Депај, после једне дубинске лопте, искористио неспоразум голмана и одбрамбеног играча Њујорка, да убаци лопту у небрањену мрежу.

Наредни меч, Барселона игра 7. августа за трофеј Ђоан Гампер, а противник је екипа Пумаса.