“Водовод и канализација” за ову годину планира реализацију инвестиционих активности у износу од 975.500.000 динара и то: реконструкцију водоводне мреже на Подбари, у Бегечу, у Улици Шекспировој, изградњу објеката за водоснбевање у Боцкама.
У “Водоводу и канализацији” „Дневник“ сазнаје да је процењена вредност изградње објеката за водоснбевање у Боцкама 225.000.000 динара.
Даље појашњавају да је насеље Боцке на десној обали Дунава изграђено као дивље током деведесетих.
„Предвиђено је водоснабдевање путем четири висинске зоне, имајући у виду да се ради о врло комплексном подручју, како са становишта техничког извођења радова, потенцијалног клизишта, тако и компликованих имовинско правних односа. За будуће трасе изградње објеката пројекат је подељен на више фаза. У овкиру прве фазе радова која обухвата прву висинску зону, изграђена је водоводна мрежа у дужини од 5.274,9 метара и изведен 171 прикључак објеката на водоводни систем. Друга фаза радова обухвата остале висинске зоне у којима би се изградила водоводна мрежа укупне дужине од 9.700 метара, затим два резервоара и три пумпне станице. Овим ће се решити дугогодишњи комунални проблем грађана, као и њихови стални захтеви за изградњу недостајуће инфраструктуре водовода“, појашњавају у том предузећу. Завршетак радова очекује се до краја 2023. године, када је планиран и крај канализационе мреже на путу Шајкашког одреда.
“Водовод” планира до краја године да заврши и реконсктрукцију водоводне мреже у Улици Шекспировој, јер су цеви од азбезбест-цемента од пре педесет година. Поред тога, честе суи хаварије на делу мреже од Булевара деспота Стефана до Улице Народног фронта. Завршетак реконструкције водоводне мреже до краја ове године планиран је и у Стражиловској, као и изградња фекалне канализације у Боцкама.
Реконструкција водовода у Бегечу, за коју је процењена вредност радова 200.000.000 динара, обухвата 13.660 метара мреже.
„Пројектом би се реконструисала комплетна водоводна мрежа, јер је постојећа дотрајала хаварисана од различитих материјала и нестандарних профила, са наслагама талога. Вода коју имају Бегечани незадовољава квалитет воде за пиће нити је начин управљања постројењем за хлорисање поуздан. Реконструцијом секударне водоводне мреже и објеката, систем дезинфекције воде био би поуздан, сигуран, прилагођен санитарним и дистрибутивним условима, а квалитет воде би могао непрекидно да се прати и контролише. Реконструкцијом водоводне мреже и објеката би се смањили губици и побољшао квалитет воде за пиће, чак и ако би таква мрежа остала повезана на сопствено извориште насеља Бегеч. Најбоље решење подрзаумева повезивање мреже на градски систем изградњом доводника за насеље Бегеч, чија је изградња у току, по фазама. Завршетак радова се очекује до краја следеће године“, појашњавају у “Водоводу и канализацији”.
Grad Novi Sad poklanja bicikle najboljim učenicima osnovnih i srednjih škola
Преузмите андроид апликацију.