Remi Italije, remi Nemačke, Mađarska posle 60 godina pobedila Englesku

Fudbaleri Italije i Grčke odigrali su nerešeno 1:1 na startu nove sezone u Ligi A Lige nacija.

Duel u Bolonji rešen je sredinom drugog poluvremena u samo tri minuta – Lorenco Pelegrini je doneo prednost „azurima“, ali je maltene u sledećem napadu Jozua Kimih izjednačio i postavio konačan rezultat.

U drugoj utakmici grupe 3 Mađarska je u Budimpešti iznenadila Englesku rezultatom 1:0.

Mađari su došli do prve pobede protiv Engleza od 1962, dakle posle tačno 60 godina.

Jedini gol viđen je u 66. minutu, kada je Dominik Soboslai realizovao jedanaesterac. Prethodno je portugalski arbitar Artur Soareš Dijaš pokazao na belu tačku nakon što je Ris Džejms nesportski zaustavio Zoltana Nađa.

Dobar start u ligi B ostvarila je Crna Gora, koja je pogocima Mugoše i Vukčevića, pobedila Rumuniju 2:0. Finska i Bosna i Hercegovina su remizirali 1:1, dok je Jermenija minimalnim rezultatom bila bolja od Irske (1:0).

U ligi C pobede su ostvarili Luksemburg i Turska nad Litvanija, odnosno Farska Ostrva.