Remi fudbalera Češke i Gruzije na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj

Fudbalske reprezentacije Češke i Gruzije odigrale su danas u Hamburgu bez pobednika, 1:1 u meču drugog kola grupe F na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Češka je od početka imala veliki broj šansi. Adam Hložek je postigao gol u 23. minutu, posle intervencije iz VAR sobe sudija Danijel Zibert je promenio odluku pošto je češki fudbaler igrao rukom.

Fudbaleri Gruzije su poveli na kraju prvog poluvremena. Robin Hranač je rukom igrao u svom šenaestercu, precizan sa „bele tačke“ bio je Žorž Mikautadže u 45+4. minutu.

Partik Šik je u 59. minutu posle kornera poravnao rezultat.

Gruzija je imala priliku i u poslednjim trenucima utakmice da pobedi, posle kontranapada Saba Lobžanidže je šutirao preko gola.

U drugom meču grupe, danas od 18 časova sastaće se Portugalija i Turska.

Portugalija i Turska trenutno imaju po tri boda, a Gruzija i Češka po bod.

Gruzija će u poslednjem kolu 26. juna igrati protiv Portugalije, dok će se Češka istog dana sastati sa Turskom.

Koliko Voša može protiv moćnog, ali posrnulog Ajaksa? Bilo bi dovoljno da bar ponovi 95-tu (FOTO)