Remi Fjorentine i Juventusa, Jović promašio penal, Kostić asistent

Fudbaleri Fjorentine i Juventusa odigrali su nerešeno 1:1 na stadionu „Artemio Franki“ u jednom od derbija petog kola Serije A.

Uzbudljivo je bilo u derbi meču Fjorentine i Juventusa, a pobendika nakon 90 minuta nije bilo.

Meč su bolje otvorili gosti iz Torina, koji su poveli u devetom minutu.

Srpski fudbaler Filip Kostić bio je asistent Arkadijušu Miliku, koji je iskoristio priliku koju mu je ukazao trener Alegri.

Milik je na ovom susretu predvodio napad „stare dame“ umesto Dušana Vlahovića, koji je meč odgledao sa klupe.

U 29. minutu domaćin stiže do izjednačenja, kada je Sotil proigrao Kuamea, a ovaj zatresao mrežu Juventusa.

Očeivalo se da će od tog momenta susret dobiti na intenzitetu i da će do kraja susreta biti postignut još koji gol, ali to nije bio slučaj.

Najzaslužniji za tako nešto, nažalost bio je srpski napadač Luka Jović.

U 44. minutu Jović je preuzeo odgovornost izvođenja penala za Fjorentinu, ali je bio neprecizan.

Uprkos uzbuđenjima do kraja susreta, promene rezutlata nije bilo.