Мерсисајд дерби, спектакл на терену – јединство на трибинама

Евертон и Ливерпул одиграли су нерешено (0:0) у првом „Мерсисајд“ дербију сезоне, дербију у којем фудбал није био у првом плану.

Градски дерби између Евертона и Ливерпула, познат и као „пријатељски“ дерби, данас је добио још једну потврду пријатељства великих спортских ривала.

Иако се на дан дербија град сасвим јасно дели на плаву и црвену боју, данас је Ливерпул био уједињен.

Пораст насиља у „граду Битлса“ натерао је навијаче да овакав један фудбалски празник ставе у други план.

Троје младих особа је изгубило живот у претходном периоду, а смрт деветогодишње Оливије Прат-Корбел је потпуно стопила „плавце“ и „редсе“.

Навијачи су послали поруку породицама настрадалих, али и читавој јавности – „Enough is Enough – Our City in Unity.“

Чак је и спектакуларан меч који су одиграли велики спортски ривали, запао у други план.

Евертон и Ливерпул су у чудном расположењу ушли у меч, али су пружили спектакл, иако није било голова.

Обе екипе су лоше ушле у сезону и, ако се по јутру дан познаје, Евертон ће се борити за опстанак, док Ливерпул само може да машта о титули.

Домаћин је агресивније ушао у меч на „Гудисон парку“, имао неколико добрих прилика и потпуно потиснуо Ливерпул,

Том Дејвис је сналажљиво шутирао из незгодне ситуације у 33. минуту и погодио стативу.

Ливерпул је одговорио истом мером – у самој завршници првог дела игре, прво је Нуњез затресао оквир гола, а одмах затим и Луис Дијаз.

У наставку се потпуно распламсала борба, гледаоци су били на ивици седишта готово све време.

„Гудисон“ је експлодирао у 68. минуту, када је гол постигао Конор Коуди, некадашњи фудбалер Ливерпула, а потом и сам играч, прослављајући гол против екипе у којој је поникао, али у којој никада није добио праву шансу.

Међутим, брзо су емоције спласнуле, пошто је ВАР поништио гол због офсајда.