Problemi sa varenjem, kao što je mekana stolica, nastaju iznenada i uzrokovani su bakterijama, virusima ili poremećajem crevne mikroflore.
Ako želite da što pre zaustavite ovu neprijatnu pojavu, isprobajte neke od domaćih trikova koji zaista deluju.
Beli pirinač
Običan, kuvani beli pirinač se od pamtiveka koristi u borbi protiv stomačnih tegoba jer je lako svarljiv i ne izaziva mučninu ili iritaciju stomaka. Pojedite šaku kuvanog, blago slanog belog pirinča. Kada ponovo osetite glad, pojedite još malo pirinča. Porcije moraju biti male.
Banana
Ovo slatko i ukusno voće zatvara probavu i idealan je borac protiv dijareje. Sadrži veliku količinu pektina, koji se preporučuje kod stomačnih tegoba. Banane takođe sadrže mnogo kalijuma i elektrolita, koje telo gubi prekomernim izlučivanjem tečnosti. Jestivi deo banane izgnječite viljuškom, ostavite da potamni, pa jedite polako.
Čajevi
Mirisne biljke poput kamilice i nane su antispazmodici koji smiruju stomak i sprečavaju grčeve i loše varenje. Imaju antiinflamatorno dejstvo i odlični su borac protiv nadutosti i stomačnih tegoba. Napravite čaj od dve kašičice kamilice ili nane. Ostavite da odstoji 5 do 10 minuta i lagano pijte nezaslađeno tokom dana. Protiv dijareje se preporučuju i zaslađeni čaj od šipka i crni ruski čaj. Takođe, izuzetno je važno piti puno vode kako biste sprečili dehidraciju i nadoknadili izgubljenu tečnost u telu.
Jabukovo sirće i jabuke
Jabukovo sirće je višenamenska namirnica, pomaže u mršavljenju, ali i u balansiranju crevne mikroflore. Jabukovo sirće je efikasan borac protiv bakterija koje izazivaju dijareju. Ali kada imate dijareju, pojedite celo voće umesto sirćeta. Jabuku oljuštite, iseckajte na komadiće i ostavite da potamni pre konzumiranja. Kompot od jabuka pomoći će i kod stomačnih tegoba.
Preuzmite android aplikaciju.