Realovo slavlje u „El Klasiku“, Vaskez prelomio, prvenci Alabe i Aguera

Fudbaleri Reala iz Madrida, savladali su na gostovanju na „Nou Kampu“ ekipu Barselone sa 2:1 u 248. „El Klasiku“ u okviru 10. kola La Lige.

Barsa i Real, iako daleko od svojih najboljih dana, priredili su spektakl u najnovijem „El Klasiku“.

Na nakon dužeg vremena poprilično ispunjenom „Nou Kampu“, Real je uspeo da odnese veoma bitnu pobedu.

Uvodnih petnaestak minuta igre protekli su u slabom ritmu, pošto su obe ekipe očekivano oprezno ušle u meč.

Kako je vreme odmicalo, viđeno je sve više opasnosti pred oba gola.

Barselona nije iskoristila ogromnu šansu u 25. minutu, kada je imala višak, Depaj je probio, poslao loptu u pet metara, a tamo Dest, iako sam, šalje loptu preko gola Kurtoe.

Real je takav promašaj kaznio već u 32. minutu. Odlična kontra gostiju, Vinisijus je proigrao svog štopera Alabu, koji je istrčao na protivničku polovinu, a potom maestralnim udarcem levom nogom matirao Ter Štegena.

Do kraja prvog dela utakmice Barselona je u još par navrata pripretila, ali je Real odbranio prednost i na pauzu otišao sa prednošću.

Početkom drugog poluvremena, Kurtoa je u dva navrata morao da interveniše, jednom prilikom pokušaja Depaja, drugi put kod udarca Fatija.

Tempo i ritam su rasli u drugom delu susreta, pa su se sve češće videle intervencije golmana obe ekipe.

Sam finiš meča bio je veoma zanimljiv i neizvestan, jer je viđeno dva gola u razmaku od tri minuta u sudijskoj nadoknadi.

Lukas Vaskez rešio je pitanje pobednika golom u 93. minutu. Barselona je imala veliku šansu, nije je iskoristila, a Real je krenuo u kontru.

Asensio je šutirao, Ter Štegen odbranio, ali je zahvalni fudbaler Reala Lukas Vaskez najbolje reagovao i smestio loptu u mrežu.

Barselona je u poslednjim sekundama susreta uspela da postigne gol, Aguero je iskoristio asistenciju Desta i postigao svoj prvi gol u dresu katalonskog kluba.

Ronald Kuman ni treći put nije izbegao poraz od Reala, a Barselona sada ima četiri vezana poraza od svog ljutog rivala.

Karlo Anćeloti je sa druge strane došao do svog prvog trijumfa na „Kamp Nouu“ u trenerskoj karijeri.