Real posle pet kola ne zna za neuspeh, Majorka povela pa primila četiri komada

Fudbaleri Real Madrida i nakon petog kola španske La Lige imaju maksimalan učinak pošto su na domaćem terenu savladali Majorku 4:1 iako su prvi primili gol.

Majorka je iskoristila slabiju igru domaćina u prvom poluvremenu i povela u 35. minutu – nakon centaršuta iz slobodnog udarca Kang In Lija, odličnim udarcem glavom Vedad Murići je loptu poslao pod prečku za 0:1.

U 3. minutu nadoknade usledila je sjajna solo akcija Federika Valverdea – krenuo je sa centra ka golu protivnika, pretrčao sa loptom pedesetak metara, nadmudrio nekolko igrača Majorke i udarcem sa ivice šesnaesterca zakucao loptu u mrežu za 1:1.

Nešto slično izveo je Rodrigo u 72. minutu. Nakon nezadrživog solo prodora proigrao je Vinisijus Žuniora koji je akciju krunisao pogotkom za 2:1.

U finišu meča Rodrigo i štoper Ridiger bili su strelci za ubedljivih 4:1.

Madriđani su danas igrali bez Karima Benzemae jer je Francuz propustio meč usled povrede.