Реал после пет кола не зна за неуспех, Мајорка повела па примила четири комада

Фудбалери Реал Мадрида и након петог кола шпанске Ла Лиге имају максималан учинак пошто су на домаћем терену савладали Мајорку 4:1 иако су први примили гол.

Мајорка је искористила слабију игру домаћина у првом полувремену и повела у 35. минуту – након центаршута из слободног ударца Канг Ин Лија, одличним ударцем главом Ведад Мурићи је лопту послао под пречку за 0:1.

У 3. минуту надокнаде уследила је сјајна соло акција Федерика Валвердеа – кренуо је са центра ка голу противника, претрчао са лоптом педесетак метара, надмудрио неколко играча Мајорке и ударцем са ивице шеснаестерца закуцао лопту у мрежу за 1:1.

Нешто слично извео је Родриго у 72. минуту. Након незадрживог соло продора проиграо је Винисијус Жуниора који је акцију крунисао поготком за 2:1.

У финишу меча Родриго и штопер Ридигер били су стрелци за убедљивих 4:1.

Мадриђани су данас играли без Карима Бенземае јер је Француз пропустио меч услед повреде.