Fudbaleri Real Madrida ubedljivo su savladali Šahtjor na gostovanju rezultatom 5:0, u trećem kolu grupe D.
Izabranici Karla Ančelotija zaboravili su neprijatan poraz od Šerifa u prošloj rundi i naprosto pregazili ukrajinsku ekipu.
Nakon prvih 45 minuta nije delovalo da bi moglo da dođe do ovakvog epiloga – i rezultata.
Jedini pogodak, tačnije autogol Krivcova, viđen je u 37. minutu.
Real je u nastavku priredio blickrig u periodu od 51. do 65. minuta, kada je centralna figura bio Vinisijus.
On je najpre postigao dva gola, da bi potom i asistirao Rodrigu. Konačan rezultat u nadoknadi vremena postavio je Karim Benzema.
Perfect night #UCLpic.twitter.com/AEuBQCZcYf
— Carlo Ancelotti (@MrAncelotti) October 19, 2021
Real se ovom pobedom izjednačio na čelu tabele sa Šerifom, dok je Šahtjor ostao na začelju sa jednim osvojenim bodom.
U drugom meču ove grupe, Inter, koji je bio pod imperativom trijumfa, savladao je Šerif – 3:1.
Nerazurima nije bilo lako. Poveli su preko Džeka u 34, da bi Til izjednačio u 52. minutu.
Novo iznenađenje sprečili su Vidal i De Fraj u narednih petnaestak minuta i tako doneli prvu pobedu šampionu Italije u eliti ove sezone.
Preuzmite android aplikaciju.