Реал Мадрид преко Барселоне до титуле првака Шпаније

Реал је у четвртој утакмици финала АЦБ лиге победио Барселону резултатом 81:74 и тако дошао до 36. титуле у националном првенству Шпаније.

То је уједно прва титула Реала након 2019. године.

Прва четвртина била је изузетно тврда, будући да је у истој постигнуто свега 23 поена, а на мали одмор је Реал отишао са предношћу 13:10.

У другој деоници Реал је доста боље заиграо – Играчи које ј са клупе предводи Ћус Матео у одсуству Пабла Ласа, направили су разлику од 13 поена средином 2/4.

Међутим Барса се вратила и на полувреме се отишло минималном преднођћу Мадриђана 34:33.

У трећој четвртини Реал је константно имао предност све до пред крај четвртине, када је Барселона први пут повела на овој утакмици.

Онда су судије досудиле неспортски фаул Нику Калатесу и Реал је повратио вођство.

Почетком одлучујуће четвртине Барса је потпуно стала нападачки, а Реал је то искористио па је предност Мадриђана расла – Барселона је била на конопцима, на одушевљење навијача Реала.

Кључне поене убацио је Фабијен Козер на минут до краја, када је на 6 разлике погодио тројку.

Реал је до победе предводио феноменални Валтер Таварес са дабл-дабл учинком – 25 поена и 13 скокова.

Пратио га је Фабијен Козер који је поново одиграо сјајно у преломним тренуцима. Француски кошаркаш је убацио 17 поена на овом мечу.

У редовима Барселоне предњачио је Миротић са 14 поена, а одличну утакмицу је одиграо Ник Калатес који је убацио 12 поена уз девет асистенција.