Početna > Novi Sad

Novi Sad NS zapošljava

Razgovor za posao: Koje fraze će vas istaći, a koje treba izbegavati

Stručnjaci za zapošljavanje otkrili su ključne fraze koje treba reći tokom intervjua za posao kako biste povećali svoje šanse i klišeirane reči koje su crvena zastava za potencijalne poslodavce.
Foto: Wikimediacommons/bpsusf

Evo 5 ključnih fraza koje koje treba reći tokom intervjua za posao:

1. Jedan od mojih ključnih kvaliteta je samosvest

Biti samosvestan pokazuje da, iako znate pozitivne elemente o sebi, takođe možete prepoznati kada postoji prostor za poboljšanje. To pokazuje da niste tip osobe koja daje minimum i odrađuje posao. Tim stručnjaka za zapošljavanje takođe podstiče lovce na posao da uz rečenicu koriste primer.

Na primer, možete reći nešto poput: Ja sam noćna sova i uvek uveče smislim dobre ideje. Ali, svestan sam da bi nekim kolegama moglo biti stresno da primaju mejlove kasno – iako ne očekujem odgovor. Tako da ih otkucam i zakažem da ih pošaljem tokom radnog vremena sledećeg dana.

2. Moja prirodna radoznalost mi pomaže da napredujem

Izgovaranje gornje rečenice potencijalnom budućem poslodavcu ilustruje vašu upornost da rastete i dalje učite.

Ovo ilustruje sposobnost i želju da razumete više od neposrednog obima vaše uloge, istražujući međuzavisnosti drugih timova/odeljenja i kako je svaki tim/projekat usklađen sa ciljevima kompanije/biznisa. To takođe pokazuje da imate način razmišljanja o rastu i pokazuje vaše interesovanje za poboljšano učenje.

Možete objasniti da na sastanku, na primer, ako vođa tima predstavi nacrt plana, vaša radoznala priroda znači da ste tip osobe koja će postavljati pitanja kako bi istražila i testirala plan, njegov planirani ishod, alate i tehnologiju koja se koristi, kao i podsticanje drugih da doprinesu. Na ovaj način, radoznalost ste uokvirili kao dodatnu vrednost, sa korisnim ishodom, a ne nečim što se povezuje sa ometanjem.

3. Ja sam konstruktivan komunikator

Još jedna fraza koju želite da izbegnete je da kažete da ste „dobar komunikator“, navode profesionalci u potrazi za poslom. Alternativno, reći da ste „konstruktivni komunikator“ pokazuje da se možete prilagoditi različitoj publici, razumeti kako i kada da komunicirate i znate kako da budete direktni bez izazivanja uvrede.

Biti konstruktivno direktan može uključivati davanje povratnih informacija o ideji, nuđenje konfliktne ideje i mišljenja ili komuniciranje sa kolegom ili vršnjakom o nečemu što su rekli ili uradili zbog čega vam je neprijatno. Uokvirujući vaš stil komunikacije, vaše razumevanje različitih tipova komunikacije i načina na koji biste bili proaktivni i reaktivni u svojoj komunikaciji, ilustruje vašu sposobnost da se krećete i sarađujete u timovima i jedan na jedan.

4. Ovo su uticaji koje sam napravio u svojoj prethodnoj ulozi

Kada pogledate standardni CV, on će obično opisati odgovornosti svih vaših prethodnih uloga i vaših dostignuća. Međutim, ovo budućem poslodavcu ne daje sjajnu predstavu o uticaju koji ste imali. Isticanje uticaja koji ste imali tokom svoje prethodne uloge na intervjuu, zaista će oživeti ulogu koju ste igrali u organizaciji, timu ili kompaniji, kažu stručnjaci za zapošljavanje.

Kada identifikujete rezultate koje ste postigli, potencijalni poslodavac može da predvidi vrednost koju biste mogli da dodate svom poslovanju. Na primer, “Jedan od mojih najuspešnijih projekata identifikovao je novi tok prihoda za poslovanje od akvizicije novih klijenata u Evropi”, je dobar ali “Jedan od mojih najuspešnijih projekata identifikovao je novi tok prihoda za posao koji je generisao milion funti od akvizicije novih klijenata u Evropi“, je odličan ishod.

5. Želeo bih da naučim više o vrednostima vaše kompanije

Vrednosti kompanije su ključne ne samo za njihovu radnu kulturu već i za strukturu njihovog poslovanja. Suštinska stvar u vezi sa vrednostima je da one potiču sa mesta autentičnosti, ako se pretvarate da ste usklađeni sa vrednostima kompanije, to bi zaista moglo da se obori.

Prepoznavanje da se vrednosti mogu usvojiti i prepoznati, pokazuje da razumete da je shvatanje te kulture organsko. Pozivali su buduće sagovornike da ne ponavljaju vrednosti kompanije željnim osmehom, jer bi izjava da ste otvoreni za prilagođavanje vrednostima poslovanja imala povoljniji ishod.

Dakle, nije dovoljno skenirati veb stranicu kompanije i reći anketarima da ste „neverovatno motivisani“ ili da ste „timski igrač“. Morate da kombinujete dokaze sa utiskom koji ste ostavili, da biste zaista ilustrovali koliko bi to bilo vredno menadžeru za zapošljavanje, njihovom timu i kompaniji.

Zato je važnije nego ikad za lovce na posao da osveže svoj pristup intervjuu jer robotski pristup pun izlizanih šablona koje je anketar ranije čuo predstavlja trenutnu crvenu zastavicu u koju se neće uklopiti. Ako budete mudri u svojim odgovorima i primerima, i preoblikujete svoje snage i individualnost, možete biti moćan sagovornik.

Stručnjaci za zapošljavanje su otkrili 10 kliše fraza koje treba izbegavati:

1. Tako sam motivisan;

2. Ja sam dobar komunikator;

3. Moja slabost previše radi;

4. Ja sam timski igrač;

5. Moj najbolji kvalitet je proaktivnost;

6. Rekao bih da sam samopokretač;

7. Kreativnost je jedan od mojih glavnih kvaliteta;

8. Biti perfekcionista je moja slaba tačka;

9. Dajem 110%;

10. Najbolje radim pod pritiskom.

Radna mesta kojima posreduje NSZ između poslodavca i radnika, 13. oktobar

 

Preuzmite android aplikaciju.