Почетна > Нови Сад

Нови Сад НС запошљава

Разговор за посао: Које фразе ће вас истаћи, а које треба избегавати

Стручњаци за запошљавање открили су кључне фразе које треба рећи током интервјуа за посао како бисте повећали своје шансе и клишеиране речи које су црвена застава за потенцијалне послодавце.
Фото: Wikimediacommons/bpsusf

Ево 5 кључних фраза које које треба рећи током интервјуа за посао:

1. Један од мојих кључних квалитета је самосвест

Бити самосвестан показује да, иако знате позитивне елементе о себи, такође можете препознати када постоји простор за побољшање. То показује да нисте тип особе која даје минимум и одрађује посао. Тим стручњака за запошљавање такође подстиче ловце на посао да уз реченицу користе пример.

На пример, можете рећи нешто попут: Ја сам ноћна сова и увек увече смислим добре идеје. Али, свестан сам да би неким колегама могло бити стресно да примају мејлове касно – иако не очекујем одговор. Тако да их откуцам и закажем да их пошаљем током радног времена следећег дана.

2. Моја природна радозналост ми помаже да напредујем

Изговарање горње реченице потенцијалном будуц́ем послодавцу илуструје вашу упорност да растете и даље учите.

Ово илуструје способност и жељу да разумете више од непосредног обима ваше улоге, истражујући међузависности других тимова/одељења и како је сваки тим/пројекат усклађен са циљевима компаније/бизниса. То такође показује да имате начин размишљања о расту и показује ваше интересовање за побољшано учење.

Можете објаснити да на састанку, на пример, ако вођа тима представи нацрт плана, ваша радознала природа значи да сте тип особе која ће постављати питања како би истражила и тестирала план, његов планирани исход, алате и технологију која се користи, као и подстицање других да допринесу. На овај начин, радозналост сте уоквирили као додатну вредност, са корисним исходом, а не нечим што се повезује са ометањем.

3. Ја сам конструктиван комуникатор

Још једна фраза коју желите да избегнете је да кажете да сте „добар комуникатор“, наводе професионалци у потрази за послом. Алтернативно, рећи да сте „конструктивни комуникатор“ показује да се можете прилагодити различитој публици, разумети како и када да комуницирате и знате како да будете директни без изазивања увреде.

Бити конструктивно директан може укључивати давање повратних информација о идеји, нуђење конфликтне идеје и мишљења или комуницирање са колегом или вршњаком о нечему што су рекли или урадили због чега вам је непријатно. Уоквирујући ваш стил комуникације, ваше разумевање различитих типова комуникације и начина на који бисте били проактивни и реактивни у својој комуникацији, илуструје вашу способност да се крећете и сарађујете у тимовима и један на један.

4. Ово су утицаји које сам направио у својој претходној улози

Када погледате стандардни ЦВ, он ће обично описати одговорности свих ваших претходних улога и ваших достигнућа. Међутим, ово будућем послодавцу не даје сјајну представу о утицају који сте имали. Истицање утицаја који сте имали током своје претходне улоге на интервјуу, заиста ће оживети улогу коју сте играли у организацији, тиму или компанији, кажу стручњаци за запошљавање.

Када идентификујете резултате које сте постигли, потенцијални послодавац може да предвиди вредност коју бисте могли да додате свом пословању. На пример, “Један од мојих најуспешнијих пројеката идентификовао је нови ток прихода за пословање од аквизиције нових клијената у Европи”, је добар али “Један од мојих најуспешнијих пројеката идентификовао је нови ток прихода за посао који је генерисао милион фунти од аквизиције нових клијената у Европи“, је одличан исход.

5. Желео бих да научим више о вредностима ваше компаније

Вредности компаније су кључне не само за њихову радну културу већ и за структуру њиховог пословања. Суштинска ствар у вези са вредностима је да оне потичу са места аутентичности, ако се претварате да сте усклађени са вредностима компаније, то би заиста могло да се обори.

Препознавање да се вредности могу усвојити и препознати, показује да разумете да је схватање те културе органско. Позивали су будуће саговорнике да не понављају вредности компаније жељним осмехом, јер би изјава да сте отворени за прилагођавање вредностима пословања имала повољнији исход.

Дакле, није довољно скенирати веб страницу компаније и рећи анкетарима да сте „невероватно мотивисани“ или да сте „тимски играч“. Морате да комбинујете доказе са утиском који сте оставили, да бисте заиста илустровали колико би то било вредно менаџеру за запошљавање, њиховом тиму и компанији.

Зато је важније него икад за ловце на посао да освеже свој приступ интервјуу јер роботски приступ пун излизаних шаблона које је анкетар раније чуо представља тренутну црвену заставицу у коју се неће уклопити. Ако будете мудри у својим одговорима и примерима, и преобликујете своје снаге и индивидуалност, можете бити моћан саговорник.

Стручњаци за запошљавање су открили 10 клише фраза које треба избегавати:

1. Тако сам мотивисан;

2. Ја сам добар комуникатор;

3. Моја слабост превише ради;

4. Ја сам тимски играч;

5. Мој најбољи квалитет је проактивност;

6. Рекао бих да сам самопокретач;

7. Креативност је један од мојих главних квалитета;

8. Бити перфекциониста је моја слаба тачка;

9. Дајем 110%;

10. Најбоље радим под притиском.

Radna mesta kojima posreduje NSZ između poslodavca i radnika, 13. oktobar

 

Преузмите андроид апликацију.