Ratnici izrešetali Memfis za novo vođstvo u seriji

Košarkaši Golden Stejta odigrali su jednu od najboljih utakmica ove sezone i deklasirali Memfis na domaćem terenu, rezultatom 142:112.

Voriorsi su sjajnim šutem izrešetali „grizlije“ i došli do vođstva od 2-1 u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije.

Ekipa Stiva Kera odbranila je domaći teren u prvoj od dve utakmice, a utakmicu je prelomila u drugoj i početkom treće četvrtine.

Nakon prvih 12 minuta u Kaliforniji viđen je egal, da bi domaćin došao do dvocifrenog viška u finišu druge četvrtine.

Na startu treće viđena je serija od 10:0 za „ratnike“ koji su se tada odlepili i više se nisu osvrtali. Pogodili su 17 trojki iz 32 pokušaja i potpuno razoružali protivnički sastav.

Najefikasniji je bio Stefen Kari sa 30 poena (7/14 iz igre, 2/8 trojke, 14/14 penali), uz šest asistencija, Džordan Pul je dodao 27 poena, dok se Klej Tompson zaustavio na 21.

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica je za četiri minuta na parketu imao po jedan skok, izgubljenu loptu i ličnu grešku.

Na drugoj strani najbolji je očekivano bio Dža Morent sa 34 poena, tri skoka i sedam uspešnih dodavanja, ali je morao da izađe zbog nezgodnog udarca sa Pulom.

Voriorsi sada vode 2-1 i biće domaćini i u sledećem susretu.

U drugoj utakmici Milvoki je sa 103:101 savladao Boston i takođe ima istu prednost u polufinalu Istočne konferencije.