ПСВ неумољив против Цириха, Реал Сосиједад обезбедио пролеће у Лиги Европе

Фудбалери ПСВ-а су на свом терену убедљиво савладали екипу Цириха 5:0 у оквиру четвртог кола групне фазе Лиге Европе. Реал Сосиједад је победом против Шерифа 3:0 обезбедио пласман у елиминациону фазу овог такмичења.

Утакмица у Ајндховену је почела атрактивно, ПСВ је постигао пет голова.

Први погодак на мечу постигао је Гутиерез у 9, а у 15. минуту је Ферман повећао предност домаћих.

Ибрахим Сангаре је на асистенцију Кодија Гакпоа у 36. минуту постигао трећи гол за ПСВ, након чега је уследила петнаестоминутна пауза.

Слично као и на почетку утакмицу у другом полувремену играчи ПСВ-а су офанзивном игром стигли до четвртог гола, стрелац је био Ферман у 55. минуту.

Пети погодак постигао је Ел Гази у 84. минуту и поставио коначан резултат меча.

ПСВ се налази на другом месту Групе А са 7 бодова, први је Арсенал са 9, а трећи Бодо Глимт са 4 бода, на зачељу табеле је Цирих без бодова.

Реал Сосиједад је на свом терену савладао Шериф и пласирао се у нокаут фазу Лиге Европе.

Голове за шпански тим постигли су Сорлот у финишу првог полувремена у 46. минуту, затим Диејего Рико у 66. и Наваро у 81. минуту утакмице.

Арсенал је минималним резултатом на гостовању савладао Бодо Глимт, голом Саке у 24. минут.

Сосиједад има максималан учинак у четири одиграна кола, са 12 бодова налази се на првом месту Групе Е, други је Манчестер јунајтед са 9, који је у четвртом колу савладао последњепласирану Омонију, трећи на табели је Шериф из Тираспоља са 3 бода.

Трабзонспор је био убедљив на свом стадиону против Монака, 4:0. Сар је затресао мрежу свог гола и довео Трабзон у 44. минуту до предности.

У другом полувремену у 48. минуту Хуго је постигао други гол, а трећи Барди у 57. минуту игре.

Стрелац последњег гола на мечу био је Трезеге у 69. минуту.

Монако и Трабзон деле друго место у Групи Х са 6 бодова, први је Ференцварош са 9 бодова, док је Црвена звезда последња са 3 бода.