Ференцварош савладао бледу Звезду

Ференцварош је на свом терену био бољи од фудбалера Црвене звезде 2:1. Овом победом мађарски клуб се налази на првом месту групе Х у Лиги Европе након четири одиграна кола.

Фудбалери Ференцвароша су на свом терену савладали Црвену звезду 2:1 у оквиру четвртог кола групне фазе Лиге Европе.

Утакмица је почела опрезно на обе стране, без великих прилика, мада су домаћини из прве озбиљније шансе повели голом Закаријасена у 23. минуту.

До краја првог полувремена није било значајнијих шанси ни на једној страни.

Друго полувреме Звезда је почела офанзивније и одмах на почетку најавила нападачки део утакмице, Александар Пешић је након 25 секунди у другом делу утакмице постигао погодак, али су судије из ВАР собе реалговале и досудиле офсајд.

Стефан Митровић је у 55. минуту направио соло продор и постигао изједначујући гол за Звезду.

Славље гостију није трајало дуго, јер је Ференцварош, тачније Сами Ммае, након пет минута постигао други гол и поставио коначан резултат меча.

Покушавала је Звезда да подигне ниво игре у другом полувремену, али су домаћи фудбалери били неумољиви у одбрани. Неколико прилика је имала Звезда након корнера, међутим није реализовала центаршутеве.

У последњим минутима игре, гости су имали шансу да стигну до изједначења, Кангва је са шеснаест метара шутирао у ближи угао голмана противника, међутим Дибуш је реаговао смирено.

Ференцварош је овом победом доспео на прво место Групе Х са 9 бодова, док је Звезда на последњем месту са 3 освојена бода.

Трабзонспор је на свом терену убедљиво савладао Монако 4:0 и тиме освојио нова три бода уз помоћ којих је доспео до деобе другог места са вечерашњим противником.

У наредном колу Звезда дочекује Трабзон, а Монако гостује Ференцварошу.

Partizan drugi put u nedelju dana savladao Keln (VIDEO)