Prvi Baharov poraz, Voždovac održao „čas fudbala“ Zvezdi

Fudbaleri Voždovca pobedili su juče na svom terenu ekipu Crvene zvezde rezultatom 3:2 (2:0) u utakmici petog kola Superlige Srbije.

Bio je to prvi poraz novog trenera Baraka Bahara na klupi crveno-belih, ujedno i prekid serije od 15 uzastopnih pobeda protiv Voždovca.

Golove za Voždovac postigli su Borisav Burmaz u 5, Mihajlo Nešković u 44. i Danilo Teodorović u 61. minutu.

Strelci za goste bili su Milan Rodić u 74. minutu i Gelor Kanga u 91. minutu sa bele tačke.

Domaća ekipa je uspela tokom prvog poluvremena da posle dve greške igrača Crvene zvezde dođe do dva laka gola.

Crvena zvezda nije uspela u nastavku da nametne svoj ritam i posle još jedne greške, opet je do gola došla ekipa Voždovca.

Tek u finišu samog meča pritisak gostiju je urodio plodom, ali to nije bilo dovoljno za preokret.

„Crveno-beli“ su pod vođstvom Miodraga Božovića 2017. godine baš na krovu protiv Voždovca poraženi istim rezultatom, posle čega su izgubili svaku šansu da osvoje titulu.

Ekipa TSC-a je posle ove utakmice lider prvenstva sa 13 bodova, Crvena zvezda je druga sa 12 bodova, dok je Voždovac treći sa devet bodova.