Прва победа српских кошаркашица на Мундобаскету, савладане олимпијске вицешампионке

Кошаркашице Србије савладале су олимпијског вицешампиона, екипу Јапана у другом колу Групе Б Светског првенства у Сиднеју, резултатом 69:64 (24:9, 14:25, 16:12, 15:18).

У првом мечу Групе Б боље од Српкиња биле су кошаркашице Канаде (60:67).

Најефикасније у српском тиму биле су су Јована Ногић са 13, Кристина Топузовић и Ивон Андерсон постигле су по 12, Ивана Раца 11 и Тина Крајишник 10 поена.

Петорка Србије у којој није било играчица које су освојиле злато на прошлогодишњем Европском првенству одлично је отворила меч, оставивши Јапанке после прве четвртине на 15 поена заостатка – 24:9.

Међутим, Српкиње су пале у другој деоници па су до краја првог полувремена олимпијске вицешампионке смањиле заостатак на само четири поена – 38:34.

Трећу деоницу репрезентативке Србије отварају са две тројке. Успеле су да врате иницијативу које су имале на почетку и поново стекну двоцифрену разлику.

Слична слика виђена је и у последњих десет минута меча. Јапанке су у самом финишу извршиле притисак али то је било довољно само да ублаже пораз (69:64).

У наредном мечу чека их домаћин Аустралија у недељу од 10 часова по средњоевропском времену.

Систем такмичења је такав да су екипе подељене у две групе по шест тимова, од којих по четири најбоље пласиране екипе пролазе у четвртфинале.

Наш тим се такмичи у групи Б са екипама Француске, Јапана, Малија, Kанаде и домаћина Аустралије.

У групи А су Белгија, Kина, Босна и Херцеговина, Порторико, Kореја и Сједињене Америчке Државе.

Четвртфинала су на програму 29. септембра, полуфинала дан касније, а финале и утакмица за бронзу играће се 1. октобра.

Титулу првака света бране кошаркашице САД која се сматрају великим фаворитом и покушаће да освоје и четврту узастопну светску титулу, а после Белгије савладале су и репрезентацију Порторика са веома убедљивих 106:42.

У Групи А одиграна је још једна утакмица. Белгија је била боља од Јужне Кореје (84:61).