Промашио пенал, па завршио репрезентативну каријеру

Турски фудбалер Бурак Јилмаз саопштио је да је завршио репрезентативну каријеру после пораза његовог тима од Португала у баражу за пласман на Светско првенство.

„Ово је био мој последњи меч у дресу Турске“, рекао је капитен Турске на конференцији за новинаре после утакмице, рекавши да је тужан што је репрезентативну каријеру завршио поразом од Португала.

Фудбалери Турске изгубили су синоћ у Порту од селекције Португала са 3:1 у баражу за пласман на овогодишњи Мундијал у Катару.

Јилмаз је синоћ прво смањио вођство Португала на 2:1 у 65. минуту, а потом је промашио пенал у 85. минуту који би његовом тиму донео изједначење.

„Мислим да ћу се будити сваке ноћи до краја живота због овог пенала“, рекао је 36-годишњи нападач Лила.

Јилмаз је за репрезентацију Турске одиграо 77 утакмица и постигао 31 гол. Некадашњи играч Бешикташа, Фенербахчеа и Галатасараја био је део турског тима на европским првенствима 2016. и 2020. године.