Македонци шокирали Италијане у Палерму, Португалија на корак до Мундијала

Репрезентација Северне Македоније направила је највећу сензацију у баражу за Светско првенство у Катару.

Екипа Благоје Милевског одиграла је храбро на терену шампиона Европе, чекала своју прилику и искористила је у последњим тренуцима утакмице у Палерму.

Португалци ће се за место на Мундијалу борити са селекцијом Северне Македоније, која је сензационално елиминисала Италију у Палерму, голом Трајковског у судијској надокнади.

Екипа Фернанда Сантоса била је бољи противник од Турске, иако је коначан резултат врло лако могао да буде и другачији.

Португалци су на полувремену водили 2:0, головима Отавија и Жоте, да би Бурак Јилмаз смањио на почетку другог дела.

Искусни турски нападач могао је и да се прослави, али је у 83. минуту промашио пенал за своју селекцију.

Казна је стигла у судијској надокнади када је Нунеш решио питање победника.

Португалци ће у финалу на свом терену дочекати тим којем су се потајно надали, а то је Северна Македонија, која је у Палерму била боља од Италије, голом Александра Трајковског у надокнади времена.

Шампион Европе доминирао је током свих 90 минута, упутио чак 32 ударца ка голу Димитријевског, али је на крају Северна Македонија дошла до тријумфа у последњим тренуцима меча, захваљујући бомби Трајковског који је савладао Ђанлуиђија Донаруму.

Италија ће други пут узастопно пропустити Мундијал, поново после баража, док ће Македонци покушати да се први пут у историји домогну Светског првенства.

У финале баража пласирала се екипа Велса, која је у Кардифу са 2:1 савладала Аустрију. Герет Бејл је био двоструки стрелац за свој тим, док је неизвесност унео Бен Дејвис аутоголом у 65. минуту.

Велс ће у финалу баража играти против бољег из дуела између Шкотке и Украјине, а тај меч требало би да се игра у јуну, због ратног стања.

У финале је без борбе прошла Пољска, пошто је Русија избачена из такмичења, а противник ће бити Шведска, која је голом Робина Квајсона у 110. минуту била боља од Чешке.

Финални мечеви на програму су 29. марта, осим пара Велс – Шкотска/Украјина, који је на програму у јуну.