Србија победом у Будимпешти почела припреме за Катар

Фудбалери Србије савладали су Мађарску у Будимпешти резултатом 0:1 у пријатељском мечу.

Једини погодак на мечу је заправо био аутогол Жолта Нађа у 35. минут игре.

Нисмо гледали претерано занимљив меч, који је испресецан честим фауловима. На крају првог полувремена их је било чак 22, али се словачки арбитар упркос томе није одлучио на показивање картона.

Штавише, то се догодило тек у 67. минуту и то након протеста, а не фаула.

Меч је и почео у том маниру када се Фиола послужио руком у дуелу са Тадићем и лактом га закачио по лицу.

Уследио је одговор капитена Србије непуних 10. минута касније. Упутио је центаршут, а до лопте није могао да стигне Митровић.

Пронашла је на другој страни Костића који је упутио маестралан ударац, али је гол одмах поништен због фаула у нападу аса Фулама.

На другој страни је одлично бранио голман Торина Вања Милинковић-Савић, који је у појединим ситуацијама изукао „орлове“.

Неке његове одбране су и омогућиле да Србија дође до предности у 35. минуту.

Корнер је извео Тадић, а лопта је стигла до Митровића чији ударац из непосредне близине није био довољан да матира Гулачија.

Ипак, неспретно је реаговао Жолт Нађ у наставку и лопту сам угурао преко гол линије.

Протествовали су Мађари, а понајвише Лоик Него, да је Митровић лопту примирио руком.

Ипак, ВАР је донео одлуку у корист Србије и доделио гол.

Мање су биле наклоњене мађарске судије у контролној соби у другом полувремену када је Митровић фаулиран у противничком шеснаестерцу. Тада пенал није додељен, иако се стиче утисак да је прекршај био очигледан.

Имао је Митровић само три минута касније 1 на 1 са мађарским голманом, али се овај испречио сјајном одбраном ногама.

Србија се прописно испромашивала при крају.

Нову прилику непуних 10 минута касније је имао Немања Радоњић који је добио лопту у изгледној контри. Спетљао се, те успео да упути тек солидан ударац.

Може се рећи да се Србија на крају и извукла када су Мађари у трећем минуту надокнаде погодили стативу, а потом промашили празан гол.

Меч је обележила и повреда штопера Базела Страхиње Павловића који је због тога изашао из игре у 55. минуту.

Изабраници Драгана Стојковића Пиксија се сада окрећу наредном сусрету са Данском са којом се састају за четири дана.