Početna > Novi Sad

Novi Sad Fudbal

Proleter namučio Zvezdu, Pavkov rešio pitanje pobednika (VIDEO)

Fudbaleri Proletera poraženi su od Crvene zvezde rezultatom 1:2 na stadionu „Karađorđe“ u okviru 23. kola Super lige Srbije.

Proleter iz Slane bare pružao je sjajan otpor srpskom šampionu sve do same završnice, ali uprkos porazu, fudbaleri Proletera mogu biti zadovoljni prikazanim na današnjem meču.

Zvezda se u već u startu nametnula kao ozbiljniji protivnik, ali su Beograđani već u 11. minutu skrivili penal. Šansu da dovede Proleter u vodstvo propustio je bivši vezista Partizana, Nikola Ninković, kojem je Milan Borjan odbranio udarac.

Dvadeset minuta kasnije, crveno-beli došli su do prednosti golom El Fardua Bena, koji je matirao Nikolu Petrića.

U drugom delu ambiciozno je počeo Proleter, a to im je donelo i izjednačenje u 61. minutu. Precizan je bio Stefan Tomović nakon sjajne akcije.

Domaći Novosađani su se držali do 86. minuta, sve dok Milan Pavkov nije, po ko zna koji put, u svom stilu glavom rešio pitanje pobednika u korist svoje Crvene zvezde.

Nekoliko minuta kasnije Proleter je ostao i sa igračem manje, kada je Andrejević isključen zbog drugog žutog kartona.

Zvezda ostaje na drugom mestu Super lige Srbije, sa dva boda manje i utakmicom više od Partizana, dok Proleter ostaje šesti sa bodom više od sedme Bačke Topole.