Početna > Novi Sad

Aktuelno Novi Sad Fudbal

Projektil Uroša Nikolića odveo Vojvodinu u kvalifikacije za Ligu Evrope!

Gledaće se Evropa na Karađorđu i ovog leta. „Stara Dama“ će kao četvrtoplasirani tim u Super ligi Srbije krenuti od drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ekipa Božidara Bandovića odradila je svoj deo posla i savladala Mladost na svom stadionu 1:0, a dodatno su je ka UEFA kvalifikacijama pogurali i beogradski „večiti“. Partizan je uspeo da se dvaput vrati iz zaostatka i izbori remi protiv Radničkog, dok je Crvena zvezda na Marakani slavila protiv Čukaričkog.

Što se tiče dešavanja na Karađorđu ona su protekla očekivano i bez prevelikih turbulencija. Ni poseta na stadionu ni opušteni pristup domaćih igrača na startu meča, nisu odavali da se radi o odlučujućoj utakmici za Evropu.

Vojvodina je od starta imala inicijativu, ali su „lale“ strpljivo gradili akcije, bez srljanja u šesnaesterac protivnika, koji je malo po malo bivao sve popunjeniji kako plavim, tako i crveno-belim dresovima. Centaršutevi Vošinih bekova su retko pronalazili metu, ali bi svaki od njih izazivao paničnu reakciju defanzivaca gostiju.

Prvi je Seid Korać šutem iz daljine izmamio intervenciju Saše Stamenkovića, da bi u 27. minutu iz kaznenog pokušao Vukanović, ali se još jednom isprečio 39-godišnji čuvar mreže.

Jedanaest minuta kasnije je Stamenković već bio nemoćan, mogao je samo da posmatra hirurški precizno izveden slobodnjak Uroša Nikolića, koji je završio u gornjim levim rašljama za 1:0.

U drugom poluvremenu, vesti o remiju Radničkog bile su vesnik Vošine totalne ofanzive. Ovakav pristup umalo da je koštao „lale“ jer se Ognjen Alempijević našao u šansi, ali iz neposredne blizine nije dobro zahvatio loptu, što je omogućilo Lazaru Careviću da iskontroliše taj udarac.

Međutim nisu se Novosađani plašili kontri gostiju, jurišali su svim silama ka šesnaestercu Lučana. Najezdu na gol gostiju prvi je najavio Norman Kembel, čiji ulazak umesto Serija je bio pun pogodak Bandovića. Svi na Karađorđu su mogli da se uvere u brzinu Jamajčanina u 57. minutu kada je ukrotio, naizgled prejak pas i zatim uposlio Vukanovića, ovaj Radulovića, da bio se sve završilo novom odbranom Stamenkovića.

Bio je veteran među stativama fenomenalan ove večeri u Novom Sadu. Od 60. do 70. minuta, utisak je bio da je Leskovčanin omađijao svoj gol. Stativa sa 20 metara, pa zatim i pokušaj iz neposredne blizine Njegoša Petrovića nisu donele promene na semaforu. Ništa uspešniji nisu bili ni Vukanović ni Kembel, ali nije „stara dama“ klonula duhom“.

Radulović je imao nekoliko prilika da stavi tačku na polemike o Evropi, da bi na kraju zamalo ne precizan bio i mladi Jovanović.

Ipak, minimalna pobeda Vojvodine u posldnjem kolu sezone 2023/2024 Super lige Srbije bila je dovoljna da se obezbedi leto u Evropi.

Bandović: Nećemo gledati druge, potrebna nam je pobeda za plasman u Evropu