Почетна > Нови Сад

Актуелно Нови Сад Фудбал

Пројектил Уроша Николића одвео Војводину у квалификације за Лигу Европе!

Гледаће се Европа на Карађорђу и овог лета. „Стара Дама“ ће као четвртопласирани тим у Супер лиги Србије кренути од другог кола квалификација за Лигу Европе.

Екипа Божидара Бандовића одрадила је свој део посла и савладала Младост на свом стадиону 1:0, а додатно су је ка УЕФА квалификацијама погурали и београдски „вечити“. Партизан је успео да се двапут врати из заостатка и избори реми против Радничког, док је Црвена звезда на Маракани славила против Чукаричког.

Што се тиче дешавања на Карађорђу она су протекла очекивано и без превеликих турбуленција. Ни посета на стадиону ни опуштени приступ домаћих играча на старту меча, нису одавали да се ради о одлучујућој утакмици за Европу.

Војводина је од старта имала иницијативу, али су „лале“ стрпљиво градили акције, без срљања у шеснаестерац противника, који је мало по мало бивао све попуњенији како плавим, тако и црвено-белим дресовима. Центаршутеви Вошиних бекова су ретко проналазили мету, али би сваки од њих изазивао паничну реакцију дефанзиваца гостију.

Први је Сеид Кораћ шутем из даљине измамио интервенцију Саше Стаменковића, да би у 27. минуту из казненог покушао Вукановић, али се још једном испречио 39-годишњи чувар мреже.

Једанаест минута касније је Стаменковић већ био немоћан, могао је само да посматра хируршки прецизно изведен слободњак Уроша Николића, који је завршио у горњим левим рашљама за 1:0.

У другом полувремену, вести о ремију Радничког биле су весник Вошине тоталне офанзиве. Овакав приступ умало да је коштао „лале“ јер се Огњен Алемпијевић нашао у шанси, али из непосредне близине није добро захватио лопту, што је омогућило Лазару Царевићу да исконтролише тај ударац.

Међутим нису се Новосађани плашили контри гостију, јуришали су свим силама ка шеснаестерцу Лучана. Најезду на гол гостију први је најавио Норман Кембел, чији улазак уместо Серија је био пун погодак Бандовића. Сви на Карађорђу су могли да се увере у брзину Јамајчанина у 57. минуту када је укротио, наизглед прејак пас и затим упослио Вукановића, овај Радуловића, да био се све завршило новом одбраном Стаменковића.

Био је ветеран међу стативама феноменалан ове вечери у Новом Саду. Од 60. до 70. минута, утисак је био да је Лесковчанин омађијао свој гол. Статива са 20 метара, па затим и покушај из непосредне близине Његоша Петровића нису донеле промене на семафору. Ништа успешнији нису били ни Вукановић ни Кембел, али није „стара дама“ клонула духом“.

Радуловић је имао неколико прилика да стави тачку на полемике о Европи, да би на крају замало не прецизан био и млади Јовановић.

Ипак, минимална победа Војводине у послдњем колу сезоне 2023/2024 Супер лиге Србије била је довољна да се обезбеди лето у Европи.

Bandović: Nećemo gledati druge, potrebna nam je pobeda za plasman u Evropu