Mnogi su primetili da su plate u gejming industriji znatno manje od onih koje se isplaćuju u tradicionalnom tehnološkom sektoru.
Programeri video igara su na Tviteru, pod haštagom #GameDevPaidMe, podelili podatke o tome koliko zarađuju.
Radnici iz različitih sektora gejming industrije i iz raznih studija kao što su Bungie, Acitivision Blizzard, Riot Games i Ubisoft otkrili su svoje plate i kako su one rasle tokom godina. Mnogi su primetili razlike u platama, a neki od njih zarađuju znatno više na istim ili sličnim pozicijama.
Kao što se i očekivalo, najveće plate isplaćuju se u zemljama poput SAD-a i Kanade, gde pozicije na početnom nivou nude 20 do 40 hiljada dolara godišnje, a radnici srednjeg nivoa mogu očekivati od 80 do 120 hiljada dolara godišnje. Međutim, druge zemlje mogu ponuditi znatno manju platu za iste pozicije, a zaposleni iz srednjeg noivoa u zemljama poput Meksika dobijaju samo oko 30 hiljada dolara godišnje.
#GameDevPaidMe#GameDev
Riot Games, Los Angeles
Mid-level producer, 3 years exp
Base pay $120,231 with bonus up to ~150,000 plus benefits like 401k matching and great healthcare. I'm very happy with my comp and I post not to brag, but in solidarity! https://t.co/8odC36XYvm— Bun (@RiotTinyBun) December 6, 2021
Iskusniji programeri zarađuju najviše, između 100 hiljada i 140 hiljada dolara godišnje. Neki od njih zarađuju više od 200.000 dolara godišnje.
Neki poznatiji programeri takođe su otkrili svoju platu, a među njima i developer igre Fallout – Džoš Sojer.
2021: $213k/yr at Obsidian Entertainment as Studio Design Director and Game Director.#GameDevPaidMehttps://t.co/qGXxZInSF4
— Josh Sawyer (@jesawyer) December 6, 2021
Mnogi su primetili da su plate u gejming industriji, posebno za programerske pozicije, znatno manje od onih koje se isplaćuju u tradicionalnom tehnološkom sektoru. Programer koji radi za Demonware, uslugu za Call of Duty, istakao je da je mogao da zarađuje „daleko više“ da nije bilo njegove ljubavi prema video igrama.
Haštag #GameDevPaidMe je pokrenut još 2020. godine, a slični trendovi pojavili su se i u drugim industrijama. Uprkos tome, mnogi smatraju da se razlike u platama i dalje pojavljuju u čitavoj industriji.
Korisnici se nadaju da će ovakva transparentnost podstaći poslodavce da svojim radnicima ponude pravedne plate u čitavoj industriji.
Preuzmite androidaplikaciju.