Početna > Sport > Ostali sportovi
Ostali sportovi

Poslednjeg dana SP u ronjenju na dah oborena dva svetska rekorda

Poslednjeg dana takmičenja na Svetskom prvenstvu u ronjenju na dah, u Beogradu su danas oborena još dva svetska rekorda.

U disciplini dinamičnog ronjenja monoperajem u ženskoj konkurenciji, zlatnu medalju osvojila je Hrvatica Mirela Kardašević, pošto je za devet metara popravila prethodni svetski rekord koji sada iznosi 275,36 metara.

Naše takmičarke u ovoj disciplini Tijana Nikolić i Nataša Bošković zauzele su 13, odnosno 15 mesto.

U muškoj konkurenciji prvak sveta u ovoj disciplini postao je Poljak Mateuš Malina koji je sa dužinom 321,43 postavio i novi svetski rekord, a najbolji rezultat svih vremena popravio je za pet metara.

Srpski ronilac Nebojša Nišević zauzeo je 29. mesto, a Nenad Pavković 32. poziciju.

Naša 17-godišnja takmičarka Minja Kostić ostvarila je velike uspehe u kategoriji juniora, pošto je osvojila zlato u brzinskom ronjenju 2×50 metara i bronzu u dinamičnom ronjenju monoperajem.

Tokom četiri dana takmičenja na bazenu „Milan Gale Muškatirović“ oboreno je pet svetskih rekorda, a sa 200 učesnika iz više od 30 zemalja bio je ovo najmasovninji šampionat sveta u ronjenju na dah do sada.

Organizaciju ovog sportskog događaja značajno su pomogli Grad Beograd i Ministarstvo omladine i sporta.