Последњег дана СП у роњењу на дах оборена два светска рекорда

Последњег дана такмичења на Светском првенству у роњењу на дах, у Београду су данас оборена још два светска рекорда.

У дисциплини динамичног роњења моноперајем у женској конкуренцији, златну медаљу освојила је Хрватица Мирела Кардашевић, пошто је за девет метара поправила претходни светски рекорд који сада износи 275,36 метара.

Наше такмичарке у овој дисциплини Тијана Николић и Наташа Бошковић заузеле су 13, односно 15 место.

У мушкој конкуренцији првак света у овој дисциплини постао је Пољак Матеуш Малина који је са дужином 321,43 поставио и нови светски рекорд, а најбољи резултат свих времена поправио је за пет метара.

Српски ронилац Небојша Нишевић заузео је 29. место, а Ненад Павковић 32. позицију.

Наша 17-годишња такмичарка Миња Костић остварила је велике успехе у категорији јуниора, пошто је освојила злато у брзинском роњењу 2×50 метара и бронзу у динамичном роњењу моноперајем.

Током четири дана такмичења на базену „Милан Гале Мушкатировић“ оборено је пет светских рекорда, а са 200 учесника из више од 30 земаља био је ово најмасовнињи шампионат света у роњењу на дах до сада.

Организацију овог спортског догађаја значајно су помогли Град Београд и Министарство омладине и спорта.