Пораз ватерполиста НБГД од сплитског Јадрана, Звезда боља од Новљана

Ватерполисти Новог Београда су, после велике борбе, у неизвесној завршници поражени од сплитског Јадрана са 14:12 у другом мечу турнира регионалне Премијер лиге, који се игра на базену СЦ 11. април.

Новобеограђани су пропустили велику прилику да се за корак приближе трофеју Јадранске лиге, пошто су испустили четири гола предности.Изабраници тренера Живка Гоцића су почетком треће четвртине водили са 10:6, али онда је уследио несхватљив пад.

Имали су великих проблема са реализацијом, што су гости из Далмације искористили и серијом од пет узастопних голова направили прекорет.

Ипак, Нови Београд још једном успео да врати вођство.

Повео је актуелни шампион Србије са 12:11, имао неколико прилика и са играчем више да реши питање победника, али лопта једноставно није хтела у гол.

Ватерполисти сплитског Јадрана су у финишу још једном успели да преокрену резултат и забележе важну победу.

Лорен Фатовић био је најефикаснији у победничком табору са пет голова, док се код Новебограђана Алваро Гранадос такође пет пута уписао у листу срелаца.

У последњем мечу, који је на програму данас од 20 часова и 15 минута, Нови Београд игра против дубровачког Југа.