Богдан пунио колоне, тренер га одмарао само пет минута

Кошаркаши Атланте савладали су Портланд 120:106 уз још једну добру партију Богдана Богдановића.

Српски репрезентативац утакмицу је завршио са 16 поена, 4 скока, 5 асиустенција и 3 украдне лотпе за 37 минута у игри.

Богдан је провео највише времена на терену од свих играча Хокса.

Имао је шутерску слободу, из 16 покушаја из игре убацио је седам пута, од тога две тројке из седам покушаја.

Пре почетка утакмице, на загревању, уписао је и један необичан шут иза коша као увертиру врло доброј партији коју је пружио у одмеравану снага два тима.

Атланту је нападачки предводио Дижонте Мареја са 30 поена (13/20 из игре, 4/8 за три) и седам асистенција за 36 минута у игри.

Све је изненадио Герисон Метјус који је дочекао својих „пет минута“ и са пет ттројки, укупно 21 поена, дошао до рекорда каријере.

Клинт Капела је такође био на висини задатка са 16 поена.

Атланти је ово био трећи узастопни тријумф, Хокси су сигурни на десетој позицији источне конференције, док су гости претрпели седми узастопни пораз.

Код Трејлблејзерса поново је одличан био некадашњи кошаркаш ФМП Железника и Црвене звезде Дуоп Рит који је Атланти испоручио 13 поена.

Најефикаснији код гостију био је резервиста Далано Бентон са 31 поеном (5/11 тројке).