Srbija Fudbal

Mitrović u 90. minutu odveo Srbiju na Svetsko prvenstvo u Kataru!

Reprezentacija Srbije trijumfovala je u odlučujućem meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru rezultatom 1:2 i tako se direktno kvalifikovala za predstojeći Mundijal! Heroj našeg tima bio je, kao već mnogo puta do sada, Aleksandar Mitrović.

Srbija se trijumfom popela na čelo grupe A sa 3 boda više od Portugala, a sve je rešeno u direktnom okršaju upravo ove dve reprezentacije.

Portugal je do prednosti došao već u drugom minutu. Gudelj je izgubio loptu nakon starta Bernarda Silve, a Sančes je zatim matirao Rajkovića u situaciji jedan na jedan. Da li je Gudelj bio fauliran, ili samo neoprezan sa loptom, teško je reći.

Srbija je zatim počela da igra bolje od rivala, imala inicijativu, a prvi je zapretio Dušan Vlahović kada je u 13. minutu pogodio stativu.

Bolja igra naše reprezentacija se nastavila, a krunisana je u 33. minutu kada je Dušan Tadić uz malo sreće savladao Ruija Patrisija sa nekih 20 metara. Patrisio je imao loptu u rukama, ali mu je ispala i završila iza linije.

Drugi deo igre nastavljen je u sličnom ritmu, u početku su bolje prilike imali Portugalci, ali se naš tim brzo vratio.

Igrao se 77. minut kada je Vlahović imao odličnu priliku, ali ga je izblokirao Pereira. Delovalo je kao da našem timu nedostaje sreće kako bi došao do gola.

Sreća je falila i u 83. minutu kada je akcija Kostića i Sergeja umalo rezultovala golom.

I kada je bilo najbitnije, u poslednjim momentima meča – Mitrogol! Aleksandar Mitrović dočekao je centaršut Tadića i sproveo loptu u mrežu glavom u 90. minutu utakmice.

Mitrović je postigao 44 pogodak u svojoj reprezentativnoj karijeri, ali sigurno najvažniji do sada.

Srbija je pokazala želju, igrala bolje, zasluženo pobedila i zasluženo se kvalifikovala na Svetsko prvenstvo. Dragan Stojković Piksi uspeo je u prvom mandatu da ostvari veliki uspeh, a uz strelce Tadića i Mitrovića, sjajnu partiju pružio je i Nemanja Radonjić koji je ušao sa klupe.