Србија Фудбал

Митровић у 90. минуту одвео Србију на Светско првенство у Катару!

Репрезентација Србије тријумфовала је у одлучујућем мечу квалификација за Светско првенство у Катару резултатом 1:2 и тако се директно квалификовала за предстојећи Мундијал! Херој нашег тима био је, као већ много пута до сада, Александар Митровић.

Србија се тријумфом попела на чело групе А са 3 бода више од Португала, а све је решено у директном окршају управо ове две репрезентације.

Португал је до предности дошао већ у другом минуту. Гудељ је изгубио лопту након старта Бернарда Силве, а Санчес је затим матирао Рајковића у ситуацији један на један. Да ли је Гудељ био фаулиран, или само неопрезан са лоптом, тешко је рећи.

Србија је затим почела да игра боље од ривала, имала иницијативу, а први је запретио Душан Влаховић када је у 13. минуту погодио стативу.

Боља игра наше репрезентација се наставила, а крунисана је у 33. минуту када је Душан Тадић уз мало среће савладао Руија Патрисија са неких 20 метара. Патрисио је имао лопту у рукама, али му је испала и завршила иза линије.

Други део игре настављен је у сличном ритму, у почетку су боље прилике имали Португалци, али се наш тим брзо вратио.

Играо се 77. минут када је Влаховић имао одличну прилику, али га је изблокирао Переира. Деловало је као да нашем тиму недостаје среће како би дошао до гола.

Срећа је фалила и у 83. минуту када је акција Костића и Сергеја умало резултовала голом.

И када је било најбитније, у последњим моментима меча – Митрогол! Александар Митровић дочекао је центаршут Тадића и спровео лопту у мрежу главом у 90. минуту утакмице.

Митровић је постигао 44 погодак у својој репрезентативној каријери, али сигурно најважнији до сада.

Србија је показала жељу, играла боље, заслужено победила и заслужено се квалификовала на Светско првенство. Драган Стојковић Пикси успео је у првом мандату да оствари велики успех, а уз стрелце Тадића и Митровића, сјајну партију пружио је и Немања Радоњић који је ушао са клупе.