Покривање веб камере дигиталних уређаја помаже очувању приватности онлајн корисника сматра 49 одсто њих, а скоро половина, прецизније 44 одсто, игра мини-игре на мрежи и ради тестове ради забаве, шаље своје личне податке непоузданим изворима да би приступили тим игрицама и објављује своје резултате на друштвеним мрежама.
Они на тај начин и своје пријатеље укључују у ову неопрезну пирамиду дељења података, саопштила је компанија Касперски која је и радила истраживање „Узбуђење, погрешна уверења и велика несигурност – Како се глобални потрошачи укључују у дигитални свет“.
Резутати истраживања су показали и да половина свих корисника страхује да гласовни асистенти стално прислушкују и прикупљају личне податке.
Као одговор, скоро трећина испитаника, односно њих 28 одсто, прибегава пребацивању својих уређаја у режим рада у авиону током важних приватних разговора.
Истовремено, 40 одсто корисника погрешно верује да их активирање инкогнито режима чини потпуно невидљивим на мрежи.
Поред тога, 24 одсто је спремно да кликне на непознате линкове у апликацијама за комуникацију, потенцијално угрожавајући своју безбедност.
U prvih šest meseci ove godine izvoz IKT sektora veći za 18,84% nego pre godinu dana
Преузмите андроид апликацију.